ESWT Şok Dalga Tedavisi

Sertleşme Sorunlarının Tedavisinde Şok Dalga Tedavisi ESWT

ESWT (Extracorporeal Shock Wave Therapy) cerrahi olmayan bir müdahale sırasında böbrek taşlarının veya safra taşlarının birçok durumda şok dalgaları tarafından ezilmektedir. Sertleşme sorunları için şok dalgası tedavisi de bu prosedüre dayanmaktadır. Temel fark sertleşme sorunları tedavisi sırasında böbrek taşlarının veya safra taşlarının ezilmesinde kullanılan enerjinin sadece onda biri kullanılır. Bu nedenle bu şok dalgası tedavisi, düşük enerjili veya ESWT olarak adlandırılır. 

Erektil Problemleri İçin Şok Dalgası Tedavisinin Etkisi

Şok dalgası tedavisi kalıcı olarak iyileşmesi için tıkanmış veya zayıflamış kan damarlarını harekete geçirebilir. Bu etki, şok dalgaları önemli bir büyüme maddesinin salınımını uyarırken ortaya çıkar, kas hücrelerinin büyümesini ve yenilenmesini destekler. Kas hücrelerinin artan oluşumu, kan damarlarının kasılmasını ve dolayısıyla işlevlerini arttırır. Sonuç olarak şok dalgası tedavisi, dolaşım bozukluklarının neden olduğu bazı erektil disfonksiyon formlarının sadece azalmakla kalmayıp aynı zamanda iyileştirilebileceği etkiye sahiptir.

Tedavinin Süresi

Tedavi, uygulama odalarında ayakta tedavi bazında gerçekleştirilir. Şok dalgaları penise bir prob vasıtasıyla iletilir. Her seansta gerilmiş penis üzerindeki 3 ila 6 alan birkaç dakika tedavi edilir. Bir seans genellikle 10 ila 15 dakika sürer. Uygulama ağrısızdır. Tedaviden hemen sonra sosyal hayata dönüş gerçekleşir.

Kural olarak, şok dalgaları etkilerini tamamen açana ve erektil problemleri sürdürülebilir bir şekilde hafifletene kadar haftada bir uygulama ile yaklaşık altı hafta sürer. Kardiyovasküler hastalıklar veya diyabet gibi kan dolaşımını etkileyen metabolik hastalıklar için artmış risk faktörleri olmayan sağlıklı kişilerle, erektilite genellikle şok dalgası tedavisinden sonra kalıcı olarak korunur. Bununla birlikte, şok dalgası tedavisinin birkaç ay veya yıl sonra tekrarlanması da mümkündür.

Ek olarak şok dalgası tedavisi, tıbbi tedaviye cevap vermeyen veya yan etkileri nedeniyle tıbbi tedavinin söz konusu olmadığı erkekler için iyi bir alternatiftir.

EKOL INTERNATIONAL

Lokasyon
Mavişehir – Çiğli Kipa Kavşağı / İzmir

BİZİ ARAYIN

Telefon Numaramız
0 (232) 386 55 05

BİZE YAZIN

Size En Yakın Zamanda Dönüş Sağlayalım

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Çağrı Merkezimize
7 Gün 24 Saat Ulaşabilirsiniz

İzmir Ekol Hastanesi

BAĞLANTILAR

İZMİR EKOL HASTANESİ
EKOL KBB
EKOL OBEZİTE
EKOL ÜROLOJİ
EKOL HOSPITALS
EKOL GÖZ
EKOL ESTETİK
EKOL SAÇ EKİMİ
DENT EKOL

Bilgi ve Randevu için numaranızı bırakın, Sizi Arayalım!

Mobil Hemen Ara
Mobil Whatsapp